13.12.2019
Поділитися: 0
 • Facebook
13185

Прості поради, як правильно навчити дитину кататися на роликах

Активні діти часто демонструють бажання навчитися кататися на роликах. За їх допомоги можна пересуватися в кілька разів швидше, а прогулянки на свіжому повітрі стануть набагато цікавішими. Таке катання позитивно позначається на пластичності дитячого тіла, поліпшується координація рухів.

как научить ребенка кататься на роликах

Враховуючи такі переваги, багато батьків замислюються над тим, як навчити дитину кататися на роликах. Як правило, діти охоче підтримують подібні ідеї.

З якого віку починати навчання

Перш, ніж почати таке навчання, важливо пам'ятати, що роллерспорт - це досить травматичний вид пересування. Тому, вибираючи відповідний вік для навчання дитини, важливо пам'ятати кілька особливостей:

 • До 4-5 років у дітей відзначають активне формування зв'язок гомілковостопного суглоба. У разі отримання навантажень або навіть травм на ці суглоби, процес формування може бути порушений.
 • М'язи маленької дитини не в змозі впоратися з великими навантаженнями під час катання на роликах.
  как научить ребенка кататься на роликах
 • У дітей старшого віку відзначають покращену координацію рухів.
 • Старші діти набагато швидше запам'ятовують основні правила безпеки.

Тому уроки катання необхідно починати тільки тоді, коли малюкові виповниться 4-5 років - це найоптимальніший вік для навчання.

Як правильно вибрати ролики та захист

Приймаючи рішення самостійно навчити власне дитя основним навичкам катання, кожен батько цікавиться, що саме потрібно для катання на роликах? В даному випадку мова ведеться про необхідну екіпіровку.

З огляду на той факт, що діти ростуть досить швидко, доводиться через кожні півроку міняти ролики, але це насправді не економно. Тому деякі виробники запропонували вигідне рішення - ролики з розсувним черевиком. На таких моделях вказується два розміри: мінімальний і максимальний. Не варто вибирати черевики строго по нозі, оскільки вони не одягають на голу ногу.

как научить ребенка кататься на роликах

Крім того, важливо подбати про якісний захист: пластикові накладки на лікті, коліна і кисті. Але особливу увагу важливо приділити захисту голови. У шоломі дитині буде незручно, але безпечно. Саме цю інформацію і повинен донести кожний батько. Особливо це стосується зовсім маленьких учнів - віком від 4 до 7 років.

Що має знати дитина перед навчанням

Перед початком навчання важливо підготувати малюка морально і ознайомити його з деякими теоретичними аспектами. Поясніть дитині, що для набору швидкості йому потрібно трохи нахилитися вперед. Також важливо розповісти дитині про те, як правильно падати.

При цьому бажано підбадьорювати малюка і всіляко хвалити. Не варто ігнорувати використання обов'язкової екіпіровки. Необхідно розповісти малюкові про всю важливість наколінників, шолома, налікотників. Однак варто бути гранично уважними, щоб не налякати дитину страшними історіями, і тим самим не позбавити його бажання кататися на роликах.

Навчати самим чи з тренером

Плануючи тренування з дитиною, потрібно визначитися, як правильно навчити малюка кататися - самостійно або довірити цей процес досвідченому тренеру. Якщо хтось із батьків має досвід катання на роликах, ефективним буде варіант самостійного навчання. Малюк зможе Вам повністю довіритися і отримати необхідну мотивацію.

как научить ребенка кататься на роликах

У разі відсутності навичок катання, рекомендується доручити це завдання досвідченому інструкторові, який розповість дитині про правильну техніку їзди на роликах. У гарного тренера є перевірені секрети, які прискорять процес навчання хлопчиків і дівчат різної вікової категорії.

Вправи для навчання

Для активного розвитку навику катання на роликах існує кілька перевірених вправ:

 • «Качиний крок» або «Ялинка». Під час катання одна нога відштовхується від поверхні дороги, а вага тіла повністю переноситься на іншу ногу, яка акуратно згинається в області коліна. Таким чином, можна їздити не по прямій, а з однієї сторони на іншу.
  как научить ребенка кататься на роликах
 • Катання на одній нозі з підтримкою. За допомогою дорослого малюк пересувається, спираючись тільки на один ролик, тримаючись за руку мами чи тата.
  как научить ребенка кататься на роликах
 • «Ліхтарики». На асфальті за допомогою крейди малюються невеликі кола. Вибираючи позицію «стійка», малюк повинен розвести ноги і проїхати по намальованому колу таким чином, щоб ролики обійшли його, намагаючись при цьому не зачіпати його межі. Перед кожним наступним колом ноги сходяться назад, але не до кінця, адже попереду ще кілька «ліхтариків».
  что нужно для катания на роликах
 • Однією з найпопулярніших вправ вважається «Змійка». Її суть - катання, в процесі якого дитина відштовхується п'ятами і їздить з одного боку в іншу. При цьому важливо стежити за розташуванням ніг - вони повинні перебувати паралельно одна одній.
  что нужно для катания на роликах

Найпоширеніші помилки

Щоб навчитися кататися на роликах, дітям і батькам важливо знати про декілька головних помилок:

 1. Початківець ролер не може кататися на прямих ногах. Складнощі можуть також виникнути і в тому випадку, якщо він вчасно не навчиться фіксувати свої стопи паралельно одну до одної.
 2. Якщо батьки завжди під час навчання підтримували свою дитину ззаду, то вона може за звичкою трохи відхилятися назад, що є\ досить небезпечно.
 3. Коли нога малюка не закріплена в черевику - це призводить до її неправильного положення. В результаті м'язи постійно втомлюються.

Де краще навчати дитину

Вибираючи краще місце для навчання, важливо врахувати кілька особливостей: це має бути територія, де практично немає людей і, де є рівна асфальтована доріжка. Найчастіше для юних ролерів використовують:

 • Спеціально обладнаний ролердром або майданчик для катання на роликах. Однак такі ділянки мають два основних недоліки: наявність величезної кількості людей, які там катаються, і незручне місцезнаходження (найчастіше такі майданчики перебувають за межами міста або на околиці).
 • Можна організувати тренування в парках і скверах, вибираючи доріжки, де практично не ходять люди.
 • Батьки відправляються з юним ролером на тротуари з рівним асфальтом, а також на газони зі штучним покриттям.
  что нужно для катания на роликах
 • Іноді в ролі відповідного майданчика вибирають стадіони (шкільні або міські), які вільні від тренувань.

Головне пам'ятати, що на асфальтованих поверхнях ні в якому разі не повинно бути високих горбів, глибоких ям, калюж або піску.

Під час тренування важливо попередньо пояснити малюкові, що необхідно постійно дивитися на всі боки. Для катання рекомендується вибирати ділянки, розташовані подалі від проїжджої частини або паркування.

Правильна стійка

Початок тренування обов'язково має бути присвячений правильній стійці - саме з цього починається рух. Розповідати про неї найкраще до того, як дитина одягне ролики.

Попросіть малюка розставити ноги і трохи зігнути їх в колінах, при цьому п'яти повинні бути разом. Корпус дитини має трохи трохи нахилити вперед. Попросіть малюка походити на зігнутих ногах в такому положенні - це допоможе йому запам'ятати потрібну позицію і зрозуміти, як при цьому будуть відчуватися м'язи.

Падаємо правильно

Перед початком навчання важливо пояснити дитині, що падати на роликах - це цілком нормально, оскільки падають абсолютно всі (і навіть професіонали). Однак важливо робити це правильно.

Не рекомендується падати на спину - це досить боляче, до того ж ця частина зовсім не захищена екіпіровкою. Якщо дитина відчуває, що падає, потрібно нахилитися вперед і постаратися приземлитися на лікті і коліна, які захищені спеціальними накладками. Першими удар приймають наколінники, після чого - лікті і кисті, що також знаходяться в захисті. При падінні не варто випрямляти руки.

Вчимося гальмувати

Крім падіння, дитину може налякати швидкість, яку вона набрала і через це не може загальмувати. Тому необхідно ознайомити юного ролера з трьома ефективними методами гальмування:

 1. Використовуючи спеціальне оснащення на правій частині черевика. Таким чином, процес гальмування здійснюється, коли дитина висуває вперед праву ногу, переносячи на неї всю вагу свого тіла. Ліву ногу потрібно трохи зігнути в коліні, руки витягуємо в положенні «вперед». Гальмування відбувається за допомогою шкребучих рухів по поверхні асфальтованої дороги. Єдиний мінус такого гальмування в тому, що він не дозволяє виконати різку зупинку.
  научится кататься на роликах детям
 2. Метод під назвою «Плуг», який трохи схожий на принцип катання «Ліхтарики»: дитина злегка розводить ноги в боки, згинає їх в колінах і різким рухом зводить носки всередину.
 3. «Т-стоп» - популярний прийом серед досвідчених ролерів. Під час зупинки необхідно виконати наступні рухи: корпус тіла потрібно трохи відхилити вниз, коліна злегка зігнути і вагу всього тіла перенести на одну ногу. Процес гальмування відбувається за рахунок поставленої поперек другої стопи. Щоб виключити можливе падіння, не рекомендується встановлювати одну ногу перед іншою.

Користь від катання на роликах

Крім приємного дозвілля, катання на роликах має позитивний вплив на організм дитини:

 • Відзначають зміцнення м'язів в області сідниць і ніг, які складно задіяти в роботу при виконанні інших фізичних вправ.
 • За рахунок балансування під час катання відзначають чудове тренування м'язів живота і спини. Регулярні заняття сприяють зміцненню м'язів в області плечового поясу.
 • У дитини поліпшується координація рухів, розвивається рівновага.
 • Постійні тренування сприяють зміцненню серцево-судинної системи, підвищується витривалість організму в цілому.
  научится кататься на роликах детям

Катання на роликах передбачає ідеальне поєднання фізичного навантаження разом з активним рухом, і все це відбувається на свіжому повітрі. Таким чином, кров набагато краще насичується киснем, що дозволяє тримати тіло в тонусі. В результаті катання дитячий організм загартовується, а також зміцнюється імунна система малюка. Такі діти рідше хворіють на застуду та швидше розвиваються - в фізичному і розумовому плані.